Něco o Ciře

23.9.2012

Tak mi zbyla jenom Terry a oči pro pláč. To se přece nemělo stát, takhle to přece nemělo být! Ciruš teď nebyla na řadě. A to jsem posledního asi půl roku přemýšlela nad tím, že Terry se už pomalu chýlí čas a že se budu muset smířit s tím, že může odejít. Ale tohle jsem nečekala. Ne, ne, ne!

Nejhorší je, že mi odešel pes v plném výcviku. Mám teď pocit, že jsem ztratila tak polovinu smyslu života. Byla jsem zvyklá jezdit každou sobotu ráno na poslušnost (někdy i ve středu) a každou neděli odpoledne na obranu. V neděli ráno jsme si ještě udělali stopu. Teď mi to všechno hrozně chybí. Po táboře jsem navíc měla velké plány, Cirda se zlepšila na obranách, tak jsem chtěla chodit 2x týdně, 2 x týdně i na poslušnost. Na poslušnosti šla Cida taky nahoru, právě jsme se úspěšně poprali i s aportem. Taky se stopama jsem byla spokojená. Chystali jsme se na Valíčkův memoriál na našem domovském cvičáku na Rybníčku v Brně-Komárově, pak na další zkoušky. A najednou bác, všechno se sesypalo během jednoho nešťastného dne.

Ještě mi v chodbě pořád leží baťůžek s pomůckama na výcvik, se kterým jsem jezdila s Cirou na cvičák. Ještě pořád po kapsách nacházím Ciruščiny balónky a couračky. Byla jsem zvyklá ji každý večer opečovávat, čistit uši, desinfekčním ubrouskem čistit tlapky a jiná problematická místa. Všechny tady ty věci kolem ní mi hrozně chybí. Ona mi hrozně chybí. Její krásná malá tlamička a černé oči indické princezny. Na zahradě už nenacházíme vyhrabané díry a rozkousané věci. Jak ráda bych je zase nacházela!

Budu si muset pořídit štěně, než se z toho zblázním.

 

 

17.1.2011 

Ciruška už má skoro rok, a na poslušnosti je pořád stejně snaživá. Zatím to moc nepřeháníme, trénujeme přivolání, chůzi u nohy, lehni (což Cira dělá v zimě venku moc nerada), štěkání, aport a nízké překážky. Všechno jen chvilku a motivačně, kombinujeme pamlsky a balónek. Stopu jsme zkoušeli po delší sněhové pauze a byla jsem příjemně překvapená. Zatím dávám pamlsky do každé šlápoty a dělám různé vlnky a mírné obloučky. Ciru vedu velmi nakrátko a nutím ji pročichat každou šlápotu. Pamlsky ve formě banánu jsem záhy opustila (samozřejmě kvůli barvě) a teď používám uzeninu. Cira je teď výrazně žravější než dřív, takže je to s pamlsky jednodušší, žere v podstatě cokoliv. Obrany se nám poněkud zhoršily s příchodem zimy, v odkládačce je jí zima a v autě se zase rozespí. Ale není to až tak špatné, a myslím, že se to s příchodem jara a jejím narůstajícím sebevědomím bude zlepšovat. Asi mám vysoké nároky, protože Terina byla šílenec do obran a když viděla figuranta, tak byla jako v tranzu.

Jinak se nám holky asi před měsícem porvaly, to měla Cira 10 měsíců. Vyvolala rvačku s Terinou na procházce, důvodem byl její balónek, který jsem zrovna měla v ruce, když na mne Terina vyskočila. Terina skončila s ukousnutou špičkou ucha a Cira s urvaným drápem na paspárku. Cira vyšla jako vítěz a Terry si na ni od té doby dává pozor. Ale vše se jim v pohodě zahojilo a už si spolu zase i hrají. Tak doufám, že už bude klid :-)   


   Cira 11 měsíců

________________________________________________________________________________________________________________________________

Z Ciry nám roste krásná boxeří slečna, ve svých 7 měsících už má skoro stejnou kohoutkovou výšku jako Terry. Ani se mi nechce věřit, že to bylo nejmenší štěňátko z vrhu. Jsem nadšená z její úžasné povahy, je velice snaživá a za balónek by se přetrhla. Stopy jí taky velmi baví, jenom mi nějakou dobu trvalo přijít na tu správnou a největší motivaci. Takže nakonec se povedlo a k údivu všech stopujeme na kousky banánu :-) (nejlépe pěkně vyzrálého), za ten by Ciruška udělala cokoli. Teprve nedávno jsme začali s kousáním, tak zatím se Cira rozkoukává a přemýšlí, co všechno si na toho pána figuranta může dovolit. Ale zájem má veliký.

   Cira 6 měsíců

 


   Cira a Terry

 

 __________________________________________________________________________________________________________________________

 Ciruška vnesla do naší rodiny oživení (i když už tak tady bylo živo až dost) a snaží se všechny zaměstnat. Nejdřív jsem měla pocit, že Terry byla jako štěně mnohem akčnější, ale na Terry jsem tenkrát byla sama, zatímco teď si s Ciruškou střídavě hraju já, Terry nebo děti, tak se to rozloží.

Teď má Ciruška 3 měsíce a oproti Terry je víc přemýšlivá, než něco udělá, tak se nad tím zamyslí. Terry na přemýšlení nezbýval čas, ta hned konala. K jídlu nemá tak pozitivní vztah jako Terry, občas ji musím trochu přemlouvat, že musí pěkně papat, aby z ní byl krásný silný pejsek. Taky je Ciruška žárlivka, jak se někdo víc věnuje Terry, tak se hned rozčílí a začne štěkat. Ona vůbec bude trochu dominantnější, tak jsem zvědavá, jakou budou mít holky hierarchii v budoucnu. Zatím je Terry pro Cirušku velký vzor. Jinak je Ciruška velký mazel a na klíně se jí spinká ze všeho nejlíp.

Ciruška má zatím pozitivní vztah ke všem psům a ještě pozitivnější k lidem včetně dětí, tak jí to doufám vydrží i do dospělosti.

 

   Ciruška v necelých třech měsících.