Aktuality

 

26.5.2018 - Narodila se nám štěňátka! Celkem 8, z toho 2 zlatí pejsci, 3 zlaté a 3 žíhané fenky.

1 žíhaná a 1 zlatá fenka jsou stále volné.

Podrobnosti v sekci Štěňátka.

 

 

8.4.2017 - Máme štěňátka! Mamince Fíbě a tatínkovi Finnovi se narodilo 5 krásných zlaťáčků (3 kluci a 2 holky). Podrobnosti v sekci Štěňátka.

 

25.-31.8.2013 - Tak jsme letos absolvovali ještě jeden výcvikový tábor s figurantem Jirkou Bravencem, tentokrát ve Zbraslavi u Brna. Abych se nenudila, tak jsem s sebou vzala i všechny tři děti. Akce byla opět velkým přínosem, překvapilo mne jakou má Fíba kondičku, na konci tábora vypadala pořád čile a neunaveně, jenom už neudržela tak dlouho pevný zákus. Evidentně jí svědčí, jak každý den posiluje svaly děláním bince u nás na zahradě :-) Terry byla ve výborné kondici, tak jsem ji taky nechala skoro denně kousnout, byla ve svém živlu, až jsem se bála, že ji z toho klepne. Takže opět super akce a opět díky Jirkovi a Lucce.

 

30.06.2013 - S Fíbí jsme se zúčastnili MVP Intercanis v Brně a výsledek byl tragický. Rozhodčí Tibor Havelka, který posuzoval i všech dalších 10 plemen v tomto kruhu (včetně bernardýnů a černých teriérů) nám dal VD a děsný posudek. Byla jsem velmi zklamaná a litovala jsem promrhaných peněz a času. Ale třeba bude příště líp. 

 

16.-21.6.2013 - Po roce jsme se opět zúčastnili výcvikového tábora s figurantem Jirkou Bravencem v Zahradišti, jenom v trochu jiné sestavě (loni ještě s Cirdou, letos už s Fíbí). Shrnula bych to stejnými slovy jako vloni: úžasná akce, úžasné místo, úžasní lidi. Každý den obrany, Jirka nám je různě zpestřoval - vyzkoušeli jsme si zadržení ve vodě, v lese i ve stísněných prostorech záchodků. Fíba neměla problém s žádným z těchto neobvyklých míst. Několikrát jsme si zašli na stopy, trochu jsme pocvičili i poslušnost. Jako další disciplínu měla Fíba plavání. Má vodu evidentně ráda, ale protože zatím nebylo moc příležitostí, tak jsme s plaváním v podstatě začali teprve na tomto táboře. Plavecký výcvik byl úspěšný, ještě musíme trošku dopilovat styl :-) 

 

25.05.2013 - Terry oslavila další neuvěřitelné narozeniny, a to 12.! Zatím je pořád ve výborné kondici, i když je to o krapet horší než vloni. Brzo se unaví, potřebuje víc odpočívat, ale nedá si to vysvětlit! Doufejme, že jí to co nejdéle vydrží. Na srpnovém táboře si pak po delší době opět zařádila s figurantem:

 

 

04.05.2013 - S Fíbí jsme se zúčastnili Klubové výstavy boxerů, kterou pořádala jihomoravská pobočka Boxerklubu v Rytířsku. Akce se konala ve velmi příjemném prostředí na louce u penzionu, navíc vyšlo hezké počasí. Vzala jsem s sebou i všechny tři děti, které byly nadšené, protože si také odvezly ceny z dětské soutěže a vyřádili se v přilehlém lese. Fíba dostala moc pěkný posudek od pana rozhodčího Radima Fialy a známku VN1.

 

7.2.2013 - Ta rána v srdci pořád bolí, i když to je už skoro 5 měsíců (nebo teprve?).

Dne 7.2. by se Ciruška dožila svých 3 let.

S láskou a se slzami v očích vzpomínáme.

Sourozencům Citě, Cliffovi, Coudymu,

Cardinalovi a Cypressovi

přejeme k narozeninám vše nejlepší, hlavně zdraví.

10.11.2012 - Máme nový přírůstek do naší rodiny!

Tak máme konečně po dlouhé době zase dobrou zprávu! Do naší rodiny přibyl nový přírůstek, aby jsme trošku utišili bolavou ránu po ztrátě Cirušky. A kdopak to je? Je to tohle malé žíhané tornádko (můj první žíhaný boxer):

                 Phebee von Purgstall (* 8.9.2012)

                     (Havanna Pešmar x Llanto de Guezman)

 

 

 

 

 

19.9.2012 nás opustila naše Ciruška, Ciruš, Cirda, miláček rodiny.

Ještě pořád stojím v údivu a zkouším volat: "Ciruš, kde jsi? Pojď za mnou!" Ale ona nejde. Už nikdy nepřijde. Jak to vysvětlit brečícím dětem, když nevím jak to vysvětlit sobě?

19.09.2012 - Hrůzostrašné datum. Tento den dopoledne jsem se dozvěděla Ciruščinu neúprosnou diagnózu: lymfom v břišní dutině, nelze ho odoperovat. Plánovali jsme chemoterapii. Odpoledne se diagnóza děsivým způsobem upřesnila: rakovina prostoupila kostní dřeň a játra, nejšetrnějším řešením je euthanazie. Večer Ciruška v klidu a míru navždy usnula, ještě úplně nezbědovaná hroznou nemocí. 

Pořád nemůžu uvěřit. Ještě před pěti dny skákala na cvičáku překážky a obíhala zástěny, i když se zdála trochu unavená. Pro nás pozůstalé to je hrozné, ale pro ni jsme udělali to nejlepší co jsme mohli.

Děkuji MVDr. Davidu Hanzlíčkovi z kliniky Jaggy za vysoce profesionální a citlivý přístup, do poslední chvíle pro nás dělal maximum.

A děkuji Cirdě, za to že byla a za to jaká byla. Nikdy nezapomeneme.

 

 

27.08.-1.9.2012 - Zúčastnili jsme se úžasného výcvikového tábora s figurantem Jirkou Bravencem. Každé odpoledne obrany, třikrát jsme si zašli s Cirdou na stopy, pocvičili jsme i poslušnost. Nejvíc si to asi užila Terry, která dlouho na takovém táboře nebyla a strašně tyto společenské akce zbožňuje. Byla celý týden ve střehu a pořád čekala, co zajímavého se bude ještě dít. Ve výcviku s Cirou mne tato akce nakopla a do budoucna máme velké plány. Na táboře byla bezvadná parta, moc jsme si to všechny tři užily.

26.05.2012 - Cira Starbox složila zkoušku ZOP. Tentokrát jsme získali krásných 94 bodů (rozhodčí L. Novák).

25.05.2012 - Terry Hosana-Box oslavila neuvěřitelné 11. narozeniny! Navíc je pořád ve výborné kondici, až na vysoký stupeň spondylózy, který se však navenek zatím moc neprojevuje. A ta její nekonečná životní energie! Doufejme, že jí to co nejdéle vydrží. 

01.05.2012 - Cira Starbox složila zkoušku BH. Bylo strašné vedro, což je mírná omluva zato, že jsme dostali pouhých 48 bodů (rozhodčí J. Boleslav).

08.04.2012 - Cira Starbox složila svou první zkoušku - ZZO. Získali jsem 51 bodů, tzn. prospěla výborně (rozhodčí J. Mnich).

07.02.2012 - Cira Starbox oslavila své 2. narozeniny! Opět byly oblíbené banány.

07.02.2011 - Cira Starbox oslavila své 1. narozeniny! Místo dortu dostala banány, které naprosto zbožňuje.

17.01.2011 - Nové povídání o Ciře tady.

03.10.2010 - Cira Starbox - splněn svod dorostu (Bytřice n. Pernštejnem, posuzoval J. Suchý).

04.09.2010 - Cira získala na Výroční klubové výstavě v Brně VN3, podrobnosti a fotky tady.

03.09.2010 - Konečně jsem po dlouhé době trochu aktualizovala stránky, pár nových slov a fotek v rubrice o Cirušce - tady.

18.05.2010 - Spuštěny webové stránky.