Terry Hosana-Box

 

Narozena: 25.5.2001

Rodiče: Olmedo Sili-tue x Priscila Aldonar

Chovatel: Ivo Srb, Dománovice

Spondylóza: 3

DKK: 3/3

Zkouška chovnosti: povaha 5

Výstavy: CAJC, 2 x CAC, res. CAC

Zkoušky: ZZO, ZOP, ZM, ZVV1

  

Terry byla jako štěně tornádo a neřízená dělová střela. Proto jsme měli problémy s poslušností, neboť ji zajímalo všechno kolem a měla problémy se soustředit. Já jako začátečník ve výcviku jsem byla občas zoufalá, i když časem se to mírně zlepšovalo. Zato obrana byla naše nejlepší disciplína, Terry má srdce neohroženého bojovníka. Stopování jí taky docela šlo, protože za kousek žvance by se rozkrájela.

Naši slibnou kynologickou kariéru však několikrát přerušily mé mateřské povinnosti a když měla Terry asi 4 roky, začala mít problémy se skoky, pravděpodobně kvůli spondylóze. Proto jsme už nezvládli složit ani IPO 1, kdy nám chybělo 7 bodů na poslušnosti kvůli nulám za překážky.

Od té doby jsme už cvičili a kousali jenom tak rekreačně a Terry se doteď těší dobrému zdraví i dobré mysli.

Terry má úžasně dobráckou povahu, zbožňuje všechny lidi (hodně oblíbení jsou ti, které vidí poprvé v životě, a nejoblíbenější jsou opilci a houmlesáci), což bylo občas na překážku ve výcviku a je to dost otravné i na procházkách, ale zase ji můžu vzít kamkoli na společenskou akci s partou lidí a dětí a vím, že bude v pohodě a navíc hrozně šťastná (Terry je tím šťastnější, čím víc lidí je na m2). Je to prostě miláček davu.

Hravá a velmi společenská je pořád stejně jako před lety, takže jí velkou radost udělal nový přírůstek do naší rodiny, boxeří holčička Cira.

 

   Terry v osmi letech.